Hakkımızda

Babam, babamız Hüseyin, ağabeyim Burhan ile birlikte 1950 yılında İskenderun’a birkaç ticari ve yerleşim keşfi yaptıktan sonra İskenderun’a yerleşmeye karar verirler. Yıllar önce yıkılan Erzin Pasajı içine karşılıklı iki tuhafiye mağazası açarlar. Diğer abim Mehmet Binbay o tarihlerde İstanbul’da üniversiteye gitmektedir. İstanbul’da hazır giyimin gelişmesiyle birlikte ağabeyim Mehmet Binbay, en seçkin, en çok satılan ürünleri günlük takip edip, seçerek, İskenderun’da cadde üzerinde açılan yeni mağazaya gönderir. İş hacmimiz giderek artar. Diğer kardeşlerimiz İlhan ve Nedim’in devreye girmesiyle çeşitli iş kollarına açılımımız başlar.
Arçelik, Kelebek Mobilya, Toyota, Mitsubishi, Hyundai otomobil bayilikleri gibi iş kollarında hizmet vermeye başladık. 1986 yılında İskenderun’da ilk ve tek olan 7 Katlı modern giyim mağazamızı hizmete açtık. Moda dünyasını yakın takip, müşteri memnuniyeti ve müşterilere gösterilen güler yüz ile Binbaylar Ailesi, büyük emek ve çabayla ortaklaşa oluşturulan Binbaylar markası, haklı bir şöhrete sahip olur.
Babam, babamız Hüseyin, ticari deneyim ve birikimini, işine duyduğu saygı, sevgi ve çok çalışma azmini, biz çocuklarına aşıladığı için ticari faaliyetlerimiz uzun yıllar sürdü ve bugünlere geldik. Elbette geçen süre zarfında inişli, çıkışlı bir ticari serüvenin içinde olduk.
Nihayet üçüncü kuşağın devreye girmesiyle yeni oluşumlara yelken açtık. Oğlum Barış ile birlikte sahilde, Atatürk Bulvarında, Binbaylar Exlusive ve Parantez Giyim Mağazalarını açarak, İskenderun ve havalisi yaşayanlara, sektöre hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Temel anlayışımız eskiden olduğu gibi müşteri memnuniyetini ön plan da tutmak, kaliteli giysiler,

Günün modasını takip edip, müşterilerimize en seri biçimde ulaştırmaktır. Her iki mağazamız yeni nesil konforlu ve nezih mağazalar olarak, müşterilerin ferah ve rahat ortamda alış veriş yapmalarına yönelik olarak tasarlanmıştır.

Dün olduğu gibi bugün ve yarında Binbaylar olarak sektördeki tüm yeniliklerin takipçisi ve uygulayıcısı olmaya devam edeceğiz. Amacımız yarım asrı geçen sektör hizmetimizi, üçüncü ve dördüncü kuşak eliyle bir asıra taşımak olacaktır.

Bizleri bu günlere taşıyan tüm müşterilerimize, iş birliği içinde olduğumuz tüm firma sektör temsilcilerine tüm güzellikleri, ilgi ve sevgileri için teşekkür ediyoruz. Binbaylar olarak ilgi ve sevgiye aynı sevgi ve ilgiyle karşılık vermek adına var gücümüzle hizmet verme devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.

İlginiz, ilgimiz, sevginiz sevgimizdir…

Saygılarımızla;

Nihat Binbay.